Piekare

Atbilstoši trieciena absorbētāji uzlabo drošību un ietaupa jūsu naudu

Visām piekares sistēmām nepieciešama sava veida slāpēšana, lai mazinātu to svārstības, un parasti tas tiek veikts, izmantojot atsevišķus triecienu amortizatorus. Papildus svārstību mazināšanai trieciena amortizatoru mērķis ir noturēt riepu uz ceļa un mazināt triecienu uz transportlīdzekļa virsbūvi. Trieciena amortizatoru kļūmei ir tieša ietekme uz riepu nodilumu, un tas izraisa kaitējumu arī izplūdes caurules daļām un piekarei. Tāpēc pareizi uzstādīti un funkcionējoši trieciena amortizatori var patiešām ļaut jums ietaupīt naudu. Bojāts trieciena amortizators ir arī risks drošībai, jo, ja riepai nav pietiekama saķere ar ceļa virsmu, tā nereaģēs arī uz bremzēšanu. Bremžu daļas arī var tikt bojātas, un risks pieaug ne tikai bremzēšanas situācijās, bet arī braucot līkumos. Daudz sarežģītāka kļūs arī automašīnas iekustināšana.

Kā zināt, kad nomainīt trieciena amortizatorus?

Jūsu automobilis maina virzienu un slīd sāņus, riepu nodilums ir nevienmērīgs, un jūs esat pamanījis vairākas noplūdes, veicot vizuālās pārbaudes. Pārvietojoties pa nelīdzenām virsmām, piekare pieskaras apakšai un vadāmība ir vājāka. Ja šīs pazīmes ir zināmas un esat ievērojis, ka jūsu automašīna atlec, bet ne braukšanas izbaudīšanas dēļ, tad noteikti ir laiks nomainīt amortizatorus. Varat pārbaudīt savus trieciena amortizatorus, lēni braucot un vienlaikus spiežot bremzi. Ja automašīnas virsbūve spēcīgi kustas, trieciena amortizatori ir jānomaina. Pat tad, ja savam transportlīdzeklim neesat novērojis iepriekšminētās problēmas, amortizatori tomēr jāpārbauda ar aptuveni 20 000 km intervālu. Ja jūsu automašīna bieži ved smagu kravu vai velk treileri vai dzīvojamo autopiekabi, trieciena amortizatoriem jāpievērš īpaša uzmanība. Vianor speciālisti jūsu mašīnai uzstādīs jaunus, populārākā ražotāja amortizatorus par saprātīgu samaksu un labprāt sniegs informāciju par tamlīdzīgiem pakalpojumiem. Par piedāvājumu sazinieties ar mums.

Kā trieciena amortizatori darbojas?

Trieciena amortizatori var veikt vai nu vienu, vai divas darbības. Trieciena amortizatori, kas veic vienu darbību, bieži ir gāzes trieciena amortizatori, taču dubultas darbības trieciena amortizatori ir šķidruma vai gāzes un šķidruma triecienu amortizatori. Trieciena amortizatoru mērķis ir novērst lielas svārstības piekarē, pārvēršot kinētisko enerģiju karstumā. Šķidruma trieciena amortizatori šo darbību veic, spiežot šķidrumu cauri šauriem kanāliem. Dubultas darbības amortizators palēnina piekares kustību abos veidos, jo virzuļa kanāliem ir vārstuļi, kas palīdz šķidrumam plūst uz augšu un uz leju dažādos kanālos. Trieciena amortizatora spēks ietekmē automašīnas braukšanas īpašības tādā veidā, ka viegla amortizācija ir patīkami izmantojama, tomēr tad tiek negatīvi ietekmēta vadāmība. Transportlīdzeklis ar stingru piekari ir vieglāk vadāms, bet braukšana nav tik ērta. Turklāt, kas attiecas uz tehniskajiem aspektiem, autovadītāja paradumi ietekmē trieciena amortizatoru pielāgošanu.