Eļļa un eļļas nomaiņa

Vianor eļļas maiņas pakalpojums — ļoti ērti!

Motoreļļas mērķis ir eļļot dzinēju un tādējādi samazināt nodilumu. Tādēļ eļļas maiņa ir viena no svarīgākajām apkopes procedūrām, jo bez eļļošanas var rasties berze un dzinējs var noķīlēt uzkaršanas dēļ. Kad dzinējs darbojas, degšanas pārpalikumi un metāla daļiņas uzkrājas eļļā, un tas pamazina smērvielas eļļošanas spējas un bojā dzinēju. Automašīnas eļļas maiņa nodrošina tīru eļļu dzinējā, un tīra eļļa dzinēju labāk ieeļļo.

Saskaņā ar automašīnu ražotājiem intervāli starp eļļas maiņām var būt diezgan ilgi, pat pēc vairāk nekā 30 000 km nobraukšanas. Tomēr, lai nodrošinātu, ka dzinējs paliek labā stāvoklī ilgu laiku, ieteicams nomainīt automašīnas eļļu ar 10 000–15 000 km intervālu. Arī mēs iesakām mainīt eļļu, kad dzinējs ir silts, jo tad ir vieglāk noliet veco eļļu. Vairums Vianor darbnīcu piedāvā eļļas maiņas pakalpojumu. Turklāt tiek piedāvātas motoreļļas, eļļas filtri, hidrauliskās un ķēžu eļļas, kā arī dažādu veidu smērvielas — citiem vārdiem sakot, viss, kas jums nepieciešams, lai nomainītu eļļu, un vēl vairāk.

Eļļas maiņas kārtība

Eļļas maiņa sākas ar eļļas kartera aizbāžņa izņemšanu un vecās eļļas notecināšanu. Pēc tam tiek izņemts eļļas filtrs, un ir jāpārliecinās, ka ar veco filtru tiek noņemta arī gumijas blīve. Šajā brīdī aizbāznis jāievieto atpakaļ karterī un, ja nepieciešams, tiek uzstādīta rezerves blīve. Tiek uzstādīts arī jauns eļļas filtrs un blīve. Tad tiek ielieta jaunā eļļa un tiek pārbaudīts tās līmenis. Kad eļļa ir nomainīta, uz nelielu brīdi jāiedarbina dzinējs, lai atjaunotu pareizo eļļas spiedienu. Kad darbība ir paveikta, brīdinājuma signāls izslēgsies. Kad eļļa ir nomainīta, vēlreiz jāpārbauda tās daudzums.

Tā vietā, lai eļļu iztecinātu, to var arī izsūknēt. Tas ir ieteicams konkrētiem automašīnu modeļiem. Motoreļļa var būt sintētiska (mākslīgi izstrādāta), pussintētiska vai minerāleļļa.

Vianor jūsu labā rūpējas arī par vidi 

Vecā eļļa un filtri ir toksiski atkritumi. Vianor eļļas maiņas pakalpojums ne tikai nodrošinās dzinēja darbību, bet arī atbilstošu atkritumu utilizāciju. Ļoti ērti!