Bremzes

Bremzes

Automašīnās parasti izmanto divu veidu bremzes: diska bremzes un trumuļu bremzes. Disku bremzes ir efektīvākas nekā trumuļu bremzes, un tās tiek izmantotas lielākajā daļā pasažieru jauno transportlīdzekļu. Turklāt bremžu sistēmas modernās automašīnās gandrīz vienmēr ir divkontūru bremžu sistēmas. Tas nozīmē, ka viens kontūrs ietver tikai divus riteņus, lai gadījumā, ja kontūrā ir kļūme, pārējie divi riteņi var tikt nobremzēti kā parasti. Bremžu pretbloķēšanas sistēma (ABS) arī uzlabo drošību, jo tā ļauj vadīt transportlīdzekli arī gadījumos, kad transportlīdzekli nobremzēt ir grūti. Bremžu daļas ietver bremžu uzlikas, bremžu lokibremžu caurules, bremžu diskus, bremžu trumuļus, bremžu suportus, bremžu klučus un bremžu cilindrus.

Transportlīdzekļiem ir arī stāvbremze, kas tiek izmantota, lai noturētu automašīnu nekustīgu, kamēr tā ir novietota stāvēšanai. Pasažieru transportlīdzekļos termins “stāvbremze” parasti attiecas uz rokas bremzi, un tā ietekmē vai nu priekšējo, vai aizmugurējo asi. Stāvbremze parasti ir cilindriskā bremze, pat jaunām automašīnām.

Bremzējiet savlaicīgi!

Bremžu mērķis ir palēnināt braukšanas ātrumu. Tomēr bremzes nedarbojas vienas pašas. Vadītājam jāzina, kad nospiest bremžu pedāli. Tas, cik ātri transportlīdzeklis apstājas, atkarīgs no vadītāja reakcijas laika un transportlīdzekļa bremzēšanas distances. Ja transportlīdzekļa ātrums tiek dubultots, bremzēšanas distance četrkāršojas. Ja jūs samazināt ātrumu par ceturtdaļu, bremzēšanas distance uz pusi samazinās. Papildus bremžu apkopei ir ļoti svarīgi sekot ātruma ierobežojumiem un saglabāt drošu attālumu līdz automašīnai, kas atrodas jums priekšā.

Jaunas bremžu daļas

Kad bremzēm ir veikta apkope vai ir nomainītas daļas, bremzes ir jāiestrādā, jo automašīnas bremzēšanas spēja var būt sliktāka uzreiz pēc daļu nomaiņas. Tādēļ jāizvairās no nevajadzīgi spēcīgas bremzēšanas pirmo 500 kilometru laikā.

Ja transportlīdzekļa bremžu kluči ir nomainīti, tos var iestrādāt, dažas reizes bremzējot no 60 km/h ātruma līdz transportlīdzekļa pilnīgai apstādināšanai. Jums jāturpina bremzēšana ik pēc diviem kilometriem 20 km garumā. Tādējādi varat palielināt bremžu kalpošanas laiku un novērst bremzēšanas troksni un vibrāciju nākotnē. Pirms instalējat jaunos bremžu klučus, visas bremzēšanas sistēmas sastāvdaļas jāattīra no netīrumiem un putekļiem. Tīrot bremzēšanas sistēmu, pārliecinieties, ka bremžu putekļi nenonāk apkārtējā vidē, jo tie var saturēt bīstamas vielas. Tādēļ bremžu putekļi ir jānotīra, izmantojot bremžu tīrīšanas līdzekli un mitru audumu. Bremžu daļu nomaiņa un pārdošana pieejama dažās Vianor darbnīcās.