Akumulatori

Vianor apgādās jūsu auto ar dzinējspēku!

Parasti automašīnas akumulatoram uzmanība tiek pievērsta tikai tad, kad transportlīdzekli vairs nevar iedarbināt. Ja nepieciešama jauda, jūs saņemsiet profesionālu palīdzību no Vianor. Vianor piedāvā visizplatītākos akumulatoru veidus, un, piemēram, ar augstas kvalitātes Varta akumulatoru jūs savu automašīnu vienmēr varēsiet iedarbināt — pat zemā temperatūrā. Galvenokārt akumulatora izvēli nosaka lietojums, un cena iet roku rokā ar kvalitāti.

Akumulatora uzstādīšana

Automobiļa akumulatoram parasti nav nepieciešama liela apkope, bet tā kalpošanas laiku var paildzināt, uzturot tīru akumulatora ārējo virsmu un regulāri pārbaudot, vai akumulatora šķidrumu līmeņi ir atbilstoši. Kad akumulators netiek izmantots, tas jāuzglabā sausā, vēsā vidē, kas nav siltāka par istabas temperatūru. Taču akumulatoram ik pēc sešiem mēnešiem jātiek pilnībā uzlādētam, lai to varētu uzstādīt automašīnā, kad vien nepieciešams. Veicot akumulatora nomaiņu, vispirms jāatvieno negatīvā zemējuma savienojums un pēc tam pozitīvā lādiņa kabelis. Pirms turpināt, pārbaudiet, vai vadi nav pieslēgti termināļiem. Akumulatora stiprinājumi pēc tam jānoņem, un akumulators jāpaceļ ar īpašu piesardzību. Ja akumulatora šķidrums noplūst, piesārņotā vieta jāskalo ar lielu daudzumu ūdens. Pirms jaunā akumulatora ievietošanas un piestiprināšanas ir jāpārbauda tā spriegums. Kad akumulators ir ievietots, var tikt pievienoti kabeļi — vispirms pozitīvais kabelis un tad negatīvais. Visbeidzot pagrieziet aizdedzes atslēgu, lai nodrošinātu, ka jaunais akumulators darbojas.

Akumulatori rada toksiskus atkritumus

Automašīnas akumulatoram nepieciešams ūdens, lai to saglabātu labā stāvoklī. Ja šķidruma līmenis ir pārāk zems, to, iespējams, ir izraisījusi kļūme automašīnas uzlādes sistēmā. Šajā gadījumā akumulators ir pārāk daudz uzlādēts. Bojāta kārba var ietekmēt arī akumulatora šķidruma līmeni. Ja akumulatoram konstatējat izlādēšanās pazīmes, vienmēr vispirms pārbaudiet tā vecumu. Akumulatora vecums norādīts uz akumulatora negatīvā termināļa kā trīsciparu marķējums, vai arī uz akumulatora var būt piestiprināta etiķete. Vecs akumulators, kam ir maza jauda, neskatoties uz to, ka tas ir uzlādēts, un kas zaudējis lielāko daļu tā spēju, ir jānomaina. Utilizējot vecu akumulatoru, ņemiet vērā, ka akumulators rada toksiskus atkritumus, kas satur sērskābi; tas ir atbilstoši jālikvidē. Ja ļaujat Vianor parūpēties par jūsu akumulatora problēmām, mēs parūpēsimies arī par to, lai akumulatori nonāktu pareizajā vietā.