Izvēle starp riepām ar vai bez radzēm ir atkarīga no jūsu vajadzībām. Abu veidu riepas ir nodilumizturīgas, un tām ir lieliskas braukšanas īpašības. Uzzinot katram veidam raksturīgās īpašības, varat izvēlēties savām vajadzībā piemērotāko riepu veidu.

Vai braucat pa sniegotiem vai apledojušiem ceļiem?

Ja ziemā pa apledojušiem ceļiem braucat biežāk nekā pa sniegotiem, jums ir piemērotas riepas ar radzēm. Riepas ar radzēm ir īpaši piemērotas, ja dzīvojat piekrastē, kur ceļi ziemā mēdz apledot. Riepas bez radzēm ir piemērotas sniegotiem ceļiem.

Slapjš ledus un sablīvēts sniegs

Ja izmantojat riepas bez radzēm, jums ir jābūt īpaši piesardzīgam krustojumos un citās vietās, kur var būt slapjš ledus vai sablietēts sniegs. Riepas ar radzēm ir pārākas par riepām bez radzēm uz slapja ledus un sablietēta sniega.

Klusas riepas

Ja dodat priekšroku riepām, kuras nerada troksni uz kaila ceļa, jums ir piemērotas riepas bez radzēm.

Neparedzami rudens apstākļi

Riepas bez radzēm var uzmontēt agrāk rudenī. Riepām ar radzēm ir striktāki noteikumi. Kad esat uzmontējis riepas bez radzēm, jums nav jāuztraucas par ātri mainīgajiem ceļa apstākļiem rudenī. Riepas bez radzēm ir piemērotas arī pavasarim, kad var pārsteidzoši ātri mainīties temperatūras.

Vai riepas bez radzēm var izmantot visu gadu?

Pavasarim raksturīgais raupjais ceļu segums var izraisīt visu veidu riepu pastiprinātu nodilumu, turklāt riepas bez radzēm ir izstrādātas un paredzētas galvenokārt lietošanai ziemā. Riepas bez radzēm, kas ir nevienmērīgi nodilušas pavasarim raksturīgā raupjā ceļu seguma dēļ, nav salīdzināmas ar labām vasaras riepām. Tādēļ nav ieteicams riepas bez radzēm izmantot kā vissezonas riepas. Vasaras riepas ir drošākā un ekonomiskākā izvēle braukšanai vasarā.