Pareiza uzglabāšana

varastointi.jpgRiepu novecošanas palēnināšana, tās pareizi uzglabājot.

 1. Temperatūra
  Temperatūrai noliktavā ir jābūt zemākai nekā 25 °C (77 °F). Ir ieteicams izvēlēties tumšu telpu, kurā temperatūra ir zemāka nekā 15 °C (59 ºF). Temperatūra, kas ir augstāka nekā 25 °C (77 °F) vai zemāka nekā 0 °C (32 °F), var izraisīt gumijas īpašību izmaiņas, ietekmējot riepas kopējo kalpošanas laiku. Uzglabāšana vēsā vietā nekādā veidā nekaitē gumijas izstrādājumiem.
 2. Mitrums
  Riepas nedrīkst uzglabāt ļoti mitros apstākļos. Mitruma līmenis noliktavas gaisā nedrīkst būt tik augsts, ka uz riepām rodas kondensāts. Riepas nedrīkst uzglabāt vietās, kur tās nav aizsargātas pret lietu, apšļakstīšanu utt.
 3. Gaisma
  Riepas ir jāsargā no gaismas, jo īpaši no tiešas saules gaismas un spilgta mākslīgā apgaismojuma ar augstu ultravioletā starojuma līmeni.
 4. Skābeklis un ozons
  Ozons ļoti nelabvēlīgi iedarbojas uz riepām. Noliktavā nedrīkst atrasties nekāds ozonu radošs aprīkojums, piemēram, fluorescences vai dzīvsudraba tvaiku spuldzes, augstsprieguma elektroierīces, elektrodzinēji vai jebkuras citas elektroierīces, kas var radīt dzirksteles vai klusas elektriskās izlādes.
 5. Deformācija
  Ja tas ir iespējams, riepas ir jāuzglabā brīvā veidā, saglabājot to dabisko formu, lai tās netiktu pakļautas spriegumam, spiedienam vai vērpei. Izteiktas deformācijas, kas ir radušās ilgstošas uzglabāšanas laikā, var pārplīst spiediena ietekmē.
 6. Šķīdinātāji, eļļas, smērvielas, karstums
  Riepas ir īpaši jāsargā no jebkādas saskares ar šķīdinātājiem, eļļām vai smērvielām neatkarīgi no saskares ilguma. Riepas ir jāsargā arī no jaudīgiem gaismas avotiem un elektriskās metināšanas radītajām dzirkstelēm.
 7. Rīcība ar riepām
  Rīkojoties ar riepām noliktavā, nekādā gadījumā nometiet riepas no augstuma, kas ir lielāks nekā 1,5 m (4,9 pēdas). Metot var tikt bojāta bortu zona. Parasti tas izraisa borta savērpšanos.