Labas riepas bieži vien ir ekonomiskākas nekā lētas riepas.

cheap_tyre_vs_quality_tyre.jpgLētas riepas, izdevīgs riepu piedāvājums, pazemināta riepu cena — visi šie solījumi šķiet pievilcīgi vadītajam, kuram ir vajadzīgas jaunas vasaras vai ziemas riepas. Taču pēc iegādes lētas riepas var radīt lielākas izmaksas nekā augstas kvalitātes vasaras vai ziemas riepas. 

Pirmajā acu uzmetienā lētas riepas var izskatīties tāpat kā līdzīgas augstas kvalitātes riepas. Taču protektora raksts ir tikai viens no riepu parametriem. Iekšējo slāņu uzbūves un gumijas savienojumu izgatavošanas risinājumi būtiski ietekmē riepu sniegumu, izturību un rites pretestību. Tādēļ izturīgas riepas ar mazu rites pretestību var būt ekonomiskākas nekā lētas to alternatīvas.

Lētāko riepu zemā nodilumizturība

Lai izvairītos no negaidītām papildu izmaksām, uzmanīgi salīdziniet riepas, kurām tiek piedāvāta atlaide. Ir pieejami arī izdevīgi augstas kvalitātes riepu piedāvājumi. Piemēram, par zemāku cenu var tikt piedāvāti vecāki riepu modeļi, kas joprojām ir droši un kvalitatīvi. Vadītājiem palīdz regulārie riepu salīdzinājuma testi, kurus veic vairāki uzticami automašīnām veltīti žurnāli. Gandrīz visos riepu testos labākie rezultāti ir riepām, kuru ražotāji ir slaveni ar augstas kvalitātes izstrādājumiem — pat testos, kuros tiek ņemta vērā cenas un kvalitātes attiecība.

Bieži vien labas riepas kalpo ilgāk nekā lētas riepas, jo to ražošanā ir izmantoti labāki materiāli un uzbūves risinājumi. Gumijas savienojumiem ir jāatšķiras atkarībā no riepu paredzētā lietojuma un ātruma kategorijas. Cietāki savienojumi var būt izturīgāki nekā mīksti savienojumi, taču atšķiras arī braukšanas īpašības. Ir pierādīts ka mīkstāki gumijas savienojumi nodrošina lielāku drošību uz slapjas un apledojušas virsmas.

Kopumā var apgalvot, ka augstas kvalitātes riepas nodrošina optimālu drošības un izturības kombināciju, kuras pamatā ir rūpīgi testēšanas un ražošanas procesi. Labas vasaras vai ziemas riepas var droši lietot pat divas sezonas ilgāk nekā lētas to alternatīvas. Tas tieši ietekmē braukšanas izmaksas.